Lokanta İlaçlama


LOKANTA İLAÇLAMA

İnsanların damak tadı ile yemek ihtiyacı için gittikleri lokantalar, çeşitli yiyeceklerin bulunduğu ziyafet yerleridir.
Bununla birlikte servis edilen yerlerde bol miktarda gıda atıkları ve kırıntılar oluşur. Bu gibi yerlerde yoğun böcek görülmesi ve böceklerin çoğalması kaçınılmazdır. Bunun gibi gıda imalatı yapan yerler temiz ve hijyen olmalı ve böceklere karşı lokanta böcek ilaçlama düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Çevremizde lokanta ilaçlama yapacak bir çok ilaçlama fırması bulunmaktadır. Lokantalar farelerin yaşaması içinde
çok uygun yerlerdir. Fareler yemek ihtiyaçlarını bu yerlerden kolaylıkla karşılarlar. Lokanta fare ilaçlama firmalarından bu konuda yardım alabilirsiniz. Lokanta ilaçlama fırması bu yerlerde ne gibi etkin uygulama yapacağını bilir. Lokanta ilaçlama şirketi kaliteli etkin ve sağlık bakanlığından onaylı haşere ilacı kullanmaktadır. Yoğun haşere daha çok mutfak bölümlerinde bulunur, buralarda ürer duvar çatlaklarında delikler içinde yuva yaparlar yumurta bırakarak üreyip çoğalırlar. Bir böcek yumurta kapsülü içinden 38 yavru böcek çıkar.

Ağzı açık gıdalardan bol mıktarda yerler çok yedikleri için gıdalar üzerine dışkı bırakır veya kusarlar . Farketmeden yediğimiz bu gıdalar, gıda zehirlemesine sebep olur. Daha sonra baş ağrısı, baş dönmesi, Şiddetli mide bulantısı nedeni ile kişi  Hastane gider burada mide yıkanır ve hastaya serum takılır hasta birkaç saat içinde düzelip kendini daha iyi hissetmeye başlar daha sonrada eski sağlığına kavuşur.

LOKANTADA MÜŞTERİ KAYBI NEDEN OLUR?

Lokantada böcek görüldüğü zaman müşterilerin tiksinmesine, ve işyerinizin bir anda kalitesinin düşmesine  aynı zamanda müşteri kaybına sebep olur.  Lokanta ilaçlaması uygulamalarında sadece mutfağın değil gıda deponuzun ve tüm alanların ilaçlanması gerekir. Fırmamız profesyonel ilaçlama ekibi ile lokantalarda birinci sınıf kalite böcek ilaçları kullanmaktadır.

LOKANTA SAHİBİNE TAVSİYELER

Yemeği kötü olan lokantaya bile  sırf hızlı ve sorunsuz internet olduğu için gidiyoruz. Aylık bırkaç TL fazla para verip en yüksek hızdaki interneti almanızı şiddetle öneriyorum. Buda müşterilerinizin lokantada daha çok zaman geçireceği anlamına gelir.

BÖCEKLER NEREDEN GELİRLER ?
Sürekli dışarıdan paket veya Kasa içlerinde yiyecek malzemelerinin gelmesi bunların aralarında böcek yumurtaları veya  böceklerin gelmesi kaçınılmaz bir durumdur.
 

LOKANTADA TEMİZLİK VE HİJYEN
Temizlik ile hijyen ayrı kavramlardır. Temizlik ,kalıcı kir toz ve pislikleri temizlemek anlamına gelir. Buda yüzeysel olarak temizlik yapılarak çözülür. Hijyen demek ortamda bulunan mıkrop, bakteri, ve hastalık yapıcı organızmaların yok edilmesidir.
Her gün temizlenen ameliyathaneler bile  ameliyattan önce hidrojen peroksit ile dezenfekte edilir. Ortamın ne derece hijyen olduğu mikrobiyolojik ölçümler ile anlaşılır.

  

Kokulu ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım.?

Kokulu ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım. Mutfaktaki açıktaki yiyecek içecek gıdalar kaldırılmalıdır. Makarna paketi, Pirinç paketi, diğer benzeri  gıda  paketleri  ve  üstü delikli tuzluk kabı üstü delikli baharat kapları kullandığınız  içtiğiniz ilaç paketleri nisaşta   paketleri,ayçiçek yaği bidonları ve üzeri delinmiş sıvı yağ tenekesi kaldırılmalıdır. Marketten 4-5 tane  80 Cm uzunluğunda büyük çöp poşeti alın bunlara doldurun hiç hava almayacak biçimde poşet ağızlarına  sıkıca  düğüm atın. Zaten ilaçlama ekibimiz ilaçlama öncesinde nelerin kaldırılıp nelerin  gözden kaçtığını kaldırılmadığını kontrol edecektir.
Mutfak eşyaları tabak tencere çatal kaşık kepçe gibi mutfakta ne varsa tüm mutfak malzemelerinin ilaçlamadan sonra sıvı bulaşık detarjanı ile KESİNLİKLE yıkanması gerekir.

Kokulu ilaçlamadan sonra lokanta kaç saat kapalı tutulur?
Kokulu böcek ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2 -4 saat kapalı kalmalı daha sonra gelip içeriye girip hiç nefes almadan pencereleri açınız. En az iki saat havalandırınız. İlaçlanan yeri havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz.


Nasılsa camlar açık diyerek içeride durursanız içerideki kokulu gazlı ölü hava sizi zehirler hastanelik olursunuz.

İlaçlama sonrasında nasıl temizlik yapılır?
Lokanta ilaçlandıktan sonra nasıl temizlenir. Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer  2-4  saat kapalı tutulur.
Daha sonra  . En az iki saat havalandırdıktan sonra masa ve mutfakta fayans üzerleri, mutfak dolap içleri ve dolap kapıları, ayak basılan yerler sabunlu sicak suyla silinir. Lokantada ne kadar Mutfak eşyası varsa (tabak tencere çatal kaşık kepçe ) gibi şeyler ilaçlamadan sonra  mutlaka sıvı bulaşık detarjanı ile yıkanması gerekir.
Not: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürgelikler 15 gün silinmemelidir. Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onların da ölmesidir.


Zafer Mühendislik İlaçlama Haşere