Kafe İlaçlama


KAFE İLAÇLAMA

İnsanların damak tadı ile aperatif şeyler yeme ihtiyacı için gittikleri  Kafeler, çeşitli yiyeceklerin bulunduğu ziyafet
yerleridir.
Bununla birlikte servis edilen yerlerde bol miktarda gıda atıkları ve kırıntılar oluşur. Bu gibi yerlerde yoğun böcek görülmesi ve böceklerin çoğalması kaçınılmazdır. Bunun gibi gıda imalatı yapan yerler temiz ve hijyen olmalı ve böceklere karşı Kafe böcek ilaçlama düzenli olarak yaptırılmalıdır. Çevremizde Kafe ilaçlama yapacak bir çok ilaçlama fırması bulunmaktadır. Kafe farelerin yaşaması içinde çok uygun yerlerdir. Fareler yemek ihtiyaçlarını bu gibi yerlerden kolaylıkla karşılarlar.  Kafe fare ilaçlama firmalarından bu konuda yardım alabilirsiniz. Kafe  ilaçlama fırması bu yerlerde ne gibi etkin uygulama yapacağını çoki yi bilir.

Kafe ilaçlama şirketi kaliteli etkin ve sağlık bakanlığından onaylı haşere ilacı kullanmaktadır. Yoğun haşere daha çok mutfak bölümlerinde bulunur, buralarda ürer duvar çatlaklarında delikler içinde yuva yaparlar yumurta bırakarak üreyip çoğalırlar. Bir böcek yumurta kapsülü içinden 38 yavru böcek çıkar.

Ağzı açık gıdalardan bol mıktarda yerler çok yedikleri için gıdalar üzerine dışkı bırakır veya kusarlar . Farketmeden yediğimiz bu gıdalar, gıda zehirlemesine sebep olur. Daha sonra baş ağrısı, baş dönmesi, Şiddetli mide bulantısı nedeni ile kişi Hastane gider burada mide yıkanır ve hastaya serum takılır hasta birkaç saat içinde düzelip kendini daha iyi hissetmeye başlar daha sonrada eski sağlığına kavuşur.

 

KAFEDE MÜŞTERİ KAYBI NEDEN OLUR

Kafede böcek görüldüğü zaman müşterilerin tiksinmesine, ve işyerinizin bir anda kalitesinin düşmesine  aynı zamanda müşteri kaybına sebep olur. Kafe ilaçlaması uygulamalarında sadece mutfağın değil gıda deponuzun ve tüm alanların ilaçlanması gerekir. Fırmamız profesyonel ilaçlama ekibi ile  kafelerde birinci sınıf en etkili böcek ilaçları kullanmaktadır.

KAFE SAHİBİNE TAVSİYELER

Yemeği kötü olan kafelere bile  sırf hızlı ve sorunsuz internet olduğu için gidiyoruz. Aylık bırkaç TL fazla para verip en yüksek hızdaki interneti almanızı şiddetle öneriyorum. Buda müşterilerinizin kafenizde  daha çok zaman geçireceği anlamına gelir.

BÖCEKLER NEREDEN GELİRLER ?

Sürekli dışarıdan paket veya Kasa içlerinde yiyecek malzemelerinin gelmesi bunların aralarında böcek yumurtaları veya böceklerin gelmesi kaçınılmaz bir durumdur.

KAFEDE  TEMİZLİK VE HİJYEN

Temizlik ile hijyen ayrı kavramlardır. Temizlik ,kalıcı kir toz ve pislikleri temizlemek anlamına gelir. Buda yüzeysel olarak temizlik yapılarak çözülür. Hijyen demek ortamda bulunan mıkrop, bakteri, ve hastalık yapıcı organızmaların yok edilmesidir.

Her gün temizlenen ameliyathaneler bile  amelıyattan önce hidrojen peroksit ile dezenfekte edilir. Ortamın ne derece hijyen olduğu mikrobiyolojik ölçümler ile anlaşılır.

 

  Kokulu ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım.?
 Kokulu böcek ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım. Mutfaktaki açıktaki yiyecek içecek gıdalar kaldırılmalıdır. Makarna paketi, Pirinç paketi, diğer benzeri  gıda  paketleri  ve  üstü delikli tuzluk kabı üstü delikli baharat kapları kullandığınız  içtiğiniz ilaç paketleri nisaşta   paketleri,ayçiçek yaği bidonları ve üzeri delinmiş sıvı yağ tenekesi kaldırılmalıdır.
Marketten 4-5 tane 80 Cm uzunluğunda büyük çöp poşeti alın bunlara doldurun hiç hava
almayacak biçimde poşet ağızlarına  sıkıca  düğüm atın. Zaten ilaçlama ekibimiz ilaçlama
öncesinde nelerin kaldırılıp nelerin  gözden kaçtığını kaldırılmadığını kontrol edecektir.

Mutfak eşyaları tabak tencere çatal kaşık kepçe gibi mutfakta ne varsa tüm mutfak
malzemelerinin ilaçlamadan sonra sıvı bulaşık detarjanı ile KESİNLİKLE yıkanması gerekir.

Kokulu ilaçlamadan sonra kafe kaç saat kapalı tutulur?
Kokulu böcek ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2 -4 saat kapalı kalmalı daha sonra gelip içeriye girip hiç nefes
almadan pencereleri açınız. En az iki saat havalandırınız. İlaçlanan yeri havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz.
Nasılsa camlar açık diyerek içeride durursanız içerideki kokulu gazlı ölü hava farkında olmadan sizi zehirler hastanelik olursunuz.

İlaçlama sonrasında nasıl temizlik yapılır?
Kafe ilaçlandıktan sonra nasıl temizlenir. Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer  2-4  saat kapalı tutulur.

Daha sonra en az iki saat havalandırdıktan sonra masa ve mutfakta fayans üzerleri, mutfak dolap içleri ve dolap kapıları,
ayak basılan yerler sabunlu sicak suyla silinir.
Kafede ne kadar Mutfak eşyası varsa (tabak tencere çatal kaşık kepçe ) gibi şeyler ilaçlamadan sonra  mutlaka sıvı bulaşık detarjanı ile yıkanması gerekir.
Not: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürgelikler 15 gün silinmemelidir.
Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onlarında ölmesidir.


Zafer Mühendislik İlaçlama Haşere