Jel İlaçlama


JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlama, Hamam böceği, Kalorifer böceği, Karafatma, Oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, Kakalak, gibi böcekler için ideal bir ilaçlama dır. Jel ilaçta kendine has güzel bir koku vardır sürüldüğü yerden böcekleri kendine çeker. Gündüzleri yuvalarında saklanan böcekler bu kokuyu alınca dayanamazgelip jel ilacı yerler. Yuvasına gidip orada ölürler. Ölen bu böceğide diğerleri yerler böylece zincirleme olarak ölürler. Jel ilaç uygulamasında insanların ilaçlanan yeri terketmelerine gerek yoktur. Jel ilaçta hiç koku yoktur. Jel ilacın sürüldüğü yerler kesinlikle silinmemesi gerekir. Bu ilaçlama 2005 senesinde türkiyede kulanılmaya başlamıştır. Daha önceleri bilinmiyordu. Çevreye ve insan sağlığına hiç bir zararı yoktur.

JEL İLAÇLAMA YÖNTEMİNDE

1-İnsana ve evcil hayvanlara kuş, Akvaryum, Kedi, Köpeğe, hiçbir zararı yoktur

2–Hiç kokusu yoktur bu yüzden insana ve evcil hayvanlara zararı yoktur.

3–Kapı ve pencereleri kapatmanıza gerek yoktur.

4–İlaçlanan yeri terk etmenize gerek yoktur.

5–Jel ilacın sürüldüğü yerler kesinlikle silinmemesi gerekir.

6–Jel ilaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık yapmaya, Jel ilaçlama sonrasında herhangi bir temizlik yapmaya hiç gerek yoktur

7–Jel ilaçlamada çocuk oyuncaklarını örtmeye veya saklamanıza gerek yoktur.

8–Jel ilaçlamadan önce tabak çanak tencere tava bardak kaşık çatal gibi tüm mutfak eşyalarını kaldırmanıza yada Jel ilaçlamadan sonra yıkamanıza hiç gerek yoktur.

9–Jel ilaç elektrikli cihazlarada sürülebilir cihaza zarar vermez.

Hangi ilaçlamayı yaptırırsam hazırlık ve temizlik yapmama gerek yoktur.?

Jel ilaçlama yaptırırsanız ilaçlamadan önce mutfak eşyalarını kaldırmak gibi hazırlık yapmanıza, İlaçlamadan sonrada tüm mütfak eşyalarını yıkamanıza gerek yoktur.


Jel ilaçlama hangi haşereleri (böcekleri) öldürür.?

Hamam böceği, Kalorifer böceği, Karafatma, Oryantal hamam böceği, Amerikan hamamböceği, kakalak, bu böcekleri öldürür.


Jel ilaçlama hangi haşereleri (böcekleri) öldürmez.?

Bunlar pire, Tahta kurusu,Karınca, Tesbih böceği, Kene, Yaban arısı, Ağaç kurdu, salyangoz, Çıyan, Kırkayak, deri böceği, gibi haşereleri öldürmez. bu böcekler üzerinde çeşitli deneyler yapıldı.


Zafer Mühendislik İlaçlama Haşere