Ev İlaçlama


Ev ilaçlama

Ev ilaçlama insanların toplu olarak yaşadığı ev ve binalardan böceklerin ilaçlanıp temizlenmesi önemlidir. İlaçlama  yaptırmayı düşünen kişilerin en fazla googlede aradıkları  kelime ev böcek ilaçlama fiyatları dır. Buda böcek ilaçlama işleminde kullanılan böcek ilaçları ve böcek şikayeti durumunun en ekonomik olarak nasıl çözümleneceği anlamına gelmektedir.

Böcek ilaçlama ve ev ilaçlama fiyatları kişinin bütçesini sarsmadan yaşam alanlarında meydana gelen zararlı ve  tiksindirici haşere yok etme tekniklerini kullanıp haşereleri ortadan kaldırma amaçlıdır.Bunun önemli sebeplerinden biride daha önceleri bir kaç defa ilaçlama servisi çağrılmasına rağmen yeterli  neticeyi alamayan kişilerin bu seferde değişik ilaçlama firması aramaları ve bütçelerini zorlamadan uygun fiyata ev böcek ilaçlama hizmeti arayışı içinde olmasıdır.

Ev ilaçlama fiyatları  Dairenin büyüklüğüne genişliğine göre değişkenlik göstermekle birlikte fiyatlar birbirine yakın aralığa sahiptir.  Çok uygun fiyata haşere ilaçlama yapılması nasıl şüphe uyandırırsa normalden çok yüksek fiyata ilaçlama hizmeti verilmesi insanların mağdur edilmesine ve haksız kazanç elde edilmesine sebebiyet verir.

Dairelerin içlerinde kış mevsimine göre yazın daha çok böcek sorunları yaşanırken meydana çıkan haşere türleri  dahada çoğalır.  Ev böcek ilaçlama fiyatları evin veya işyerinin metrekaresi ve mevcut böcek türü ile yoğunluğuna göre fiyat aralığı değişir.  Tek daire fiyatı ile toplu Daire ilaçlama hizmeti fiyatları arasında ciddi fiyat farkı vardır.

Haşereler ve kemirgenler çeşitli şekilde bu alanlara girerve çoğalırlar. bildiğiniz gibi böcek ve kemirgenler, karanlık ve sessiz sakin yerleri tercih ederler. Böcek ve kemirgenlerin binanızda sitenizde yaşaması ileride evlerinizin içlerine girecek anlamına gelir. Böcekler evlerimize  nereden gelir diye sorarsanız açık olan kapılardan ve lavabo deliklerinden su içinden  yüzerek alt kattaki daire içine veya üst kattaki daire içine çıkarlar.


İlaçlama sırasında evi veya işyerini  terk etmem gerekiyor mu?     

Cevap: Kokusuz İlaçlama yapılırken veya ilaçlama bittikten sonra evden veya işyerinden ayrılmanız gerekmez. Yalnızca  kokulu  ilaçlama   yapılırsa  ilaçlanan yeri  2 -3  saat  kadar evden  çıkıp  kapalı  tutmanız  gerekiyor. Daha sonra gelip pencereleri açıp 1-2 saat havalandirmanız  gerekir. Havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz. İçeride beklerseniz içeride birikmiş zehirli hava sizi zehirler.

 
Hangi ilaçlamada hazırlık temizlik ev terketme yok Rahatlık var?
CEVAP:Jel İlaçlamada rahatlık var. Detaylar yandaki menülerde üstten 9.sırada jel ilaçlama sayfasını okuyunuz.

Kokulu ilaçlama yapılırken içeride durabilirmiyim?                  
Kokulu ilaçlama yapan ekibimiz ilaçlama maskesi kullanmaktadır. Siz kesinlikle içeride duramassınız.eviniz veya işyeriniz ilaçlanırken siz daire kapısı dışında beklemelisiniz.

 
Kokulu ilaçlamada kapılar pencereler kapatılmalımı? 
Bu ilaçlamada haşereler koku teması ile yani nefes alarak öldüğü için tüm kapılar pencereler örtülmelidir. 

Kokulu ilaçlamadan sonra ilaçlanan yeri kaç saat kapalı tutmalıyım.?
Kokulu böcek ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2-4 saat kapalı kalmalı daha sonra gelip içeriye girip hiç nefes almadan pencereleri açınız. Hava girişini engellememesi için perdeler tüller tamamen kenarıya çekiniz. Bir iki saat havalandırın İlaçlanan yeri havalandırırken siz dışarıda beklemelisiniz. Nasılsa camlar açık diyerek içeride durursanız içerideki kokulu gazlı ölü hava sizi zehirler.

Kokulu ilaçlamada evcil hayvanları ne yapmalıyım.?  
Kedi ,köpek,Kuş, ilaçlanan alan dışına çıkarılır. Evde işyerinde akvaryumunuz varsa onuda dışarıya çıkarın. Akvaryum dışarıya çıkartılamayacak kadar büyükse ıslak battaniye veya ıslak havlu ile üzeri hava almayacak şekilde örtülür

İlaçlamadan sonra neler yapılır? 
El yüz ve banyo havluları başınızı koyduğunuz yastık kılıfları 9 Yaşından küçük çocukların tüm giysileri kapalı dolaplarda veya çekmecelerde olsa bile ilaç orayada girer elbiselere nufuz eder.

NOT:Tüm üsteki yazılanları yıkayacağınıza marketten büyük boy çöp pöşeti alıp poşetlere doldurup ağızlarını hava almayacak şekilde bağlarsanız yıkamanıza hiç gerek kalmaz.


Kokulu ilaçlama nasıl yapılır.?
İlaç karışımları zıraat mühendisi tarafından hazırlanıp ilaçlama ekiplerimize teslim edilir. Kokulu böcek ilaçlama camsil spreylerinin suyu püskürttüğü gibi POMPA ile veya duman sis şeklinde ilaçlama motoruyla yapılır. Bizde birçok ilaçlama türleri ilaçlama çeşitleri mevcuttur.


 

Kokulu ilaçlama öncesinde neleri kaldırmalıyım.?                             
Mutfaktaki açıktaki yiyecek içecek gıdalar kaldırılmalıdır. Makarna paketi, Pirinç paketi,diğer benzeri gıda paketleri ve üstü delikli tuzluk kabı üstü delikli baharat kapları kullandığınız içtiğiniz ilaç paketleri nişasta paketleri, ayçiçek yağı bidonları ve üzeri delinmiş sıvı yağ tenekesi, mutfak eşyaları tabak tencere çatal kaşık kepçe gibi mutfak ekipmanlarının kaldırılması gerekir. Veya ilaçlamadan sonra sıvı bulaşık detarjanı ile yıkanması gerekir.

NOT: Açık balkonunuz varsa üstteki yazılan ( gıdaları ve tabak  tencere) malzemeleri balkona koyabilirsiniz. Balkonunuz kapalı ise oraya koyamazsınız.  Marketten 4-5 tane 80 x 120 Cm büyük boy çöp poşeti alıp bunlara  doldurun poşet  ağızlarına  hiç hava almayacak şekilde sıkıca  düğüm atın.

Kokulu ilaçlama çiceklere zararı varmıdır.?
Kokulu ilaçlama çiçeklere zarar vermediğini biliyoruz. Zarar verse idi mutlaka bir müşterimiz arayıp durumu bize söylerdi.

Bize gelecek ilaçlama servisiniz geç kalırsa ne yapmalıyım.?
İlaçlama firmamızı  arayarak nerde kaldığını niçin geciktiğini sorabilirsiniz.

İlaçlama randevu saatinde değişiklik yapabilirmiyim?
İlaçlama servis saatinde değişiklik yapmak isterseniz 1 gün önceden şirketimizi arayıpta istediğiniz gün ve saati söyleyebilirsiniz.Ev ilaçlandıktan sonra nasıl temizlenmeli?
 
  

Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra ilaçlanan yer 2-4 saat kapalı tutulur. Daha sonra içeriye girip hiç nefes almadan  tüm   pencereler    açılır. Perdeler tüller tamamen kenarıya çekilir. 1-2 saat havalandırdıktan sonra masa ve mutfakta fayans üzerleri,
mutfak dolap içleri ve dolap kapıları, ayak basılan yerler sabunlu sıcak suyla silinir.   


Not: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürkelikler 15 gün silinmemelidir.
Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onlarında ölmesidir.


Kokusuz ilaçlamanın sakıncaları nelerdir.?

Kokusuz ilacı solumak zararlı değildir çünkü kokusu yoktur. Sadece ilaçlama yapılırken gıda maddelerine ilaç temas etmemelidir. Aynı zamanda Mutfak eşyaları Tabak, Tencere, tava, Kaşık, Çatal, gibi benzeri mutfak ekipmanları (malzemeleri) kaldırılıp marketten 4-5 tane büyük boy çöp poşeti alıp içine doldurup poşet ağizları sıkıca düğüm atılır. Böyle yaparsanız bu malzemeleri hiç yıkamanıza gerek kalmaz.

NOT: Bu Malzemeleri Üstteki gibi Kaldırmassanız Mutlaka sıvı bulaşık detarjanı koyup sıcak su ile yıkamalısınız.

Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yeri terketmeye gerek varmı.?

Hayır terketmenize hiç gerek yoktur. Kokusu yoktur ilaçlanan yerde nefes almanızında hiçbir zararı yoktur. Günlük yaşamınıza huzur içinde devam edebilirsiniz. 

Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır.?
Kokusuz ilaçlama sırt pompasına   ilaç ve su doldurarak gerekli yerlere ilaç sıkarak yapılır. İnsan üzerine ve gıdalara ilaç temas etmemelidir.

Kokusuz ilaçlamadan sonra temizlik yapılmalımıdır.?

Tencere, Tava, kaşık, çatal, yani mutfak eşyaları sıvı bulaşık deterjanı koyup sıcak su ile yıkanmalıdır. Mutfak dolap içleri ve dolap kapıları mutfaktaki masa ve  mermer üzeri sıvı sabunlu bez veya süngerle silinmelidir.


Not: Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürkelikler 15 gün silinmemelidir. Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onlarında ölmesidir.


 

Kokulu ilaçlama öncesinde çocuk oyuncaklarını ne yapayım.? 


Kokulu ilaçlamadan önce çocuk oyuncaklarını marketten büyük çöp poşetleri alıp içine doldurup poşet ağızlarını hava almayacak şekilde sıkıca bağlayın.  Daha sonra bunları
oyuncakları hiç yıkamadan gönül rahatlıği ile kullanılabilir.


Kokusuz ilaçlama hangi böcekleri öldürür.?


Hamam böceği, Kalorifer böceği, Karafatma, Oryantal hamam böceği, Amerikan hamamböceği, kakalak,sinek, sivrisinek, örümcek, Tatarcık sineği, Gümüş böceği, Güve Dana burnu, Tesbih böceği, ağaç kurdu, çıyan, kırkayak, Karıncayı öldürür.Kokusuz ilaçlama hangi böcekleri öldürmez.?
Kokusuz ilaçlama zor ölen böcekleri öldürmez bu defalarca denenmiştir. Bunlar pire, Tahta kurusu, Kene, Yaban arısı, salyangoz, deri böceği, gibi haşereleri öldürmez. Biz akademik bilgi ve eğitime sahip bir firmayız bu böcekler üzerinde çeşitli deneyler yapıldı.


Böcekler insana ne gibi zarar verirler.?
Böcekler hastalık taşırlar ağzı açık gıdalarımıza salyalarını bırakırlar çok yedikleri ağzı açık kaplar içinede kusarlar buda insanda gıda zehirlenmelerine neden olur. Görüntüleri bile insanı iğrendirir.


Her semte böcek fare ilaçlama servisiniz varmı.?
Evet vardır. Her semte 7 gün 24 saat servisimiz vardır. Fiyatlarımız her semtte aynı fıyat tır değişmez.


Tek daire ile toplu daire ilaçlama fiyatlarınız aynımıdır.?
Hayır aynı değıldır. Toplu daire ilaçlamalarında yarı yarıya fiyat indirimi yapılır.

Pire nedir.?
Pire susam tanesi kadar küçük bir haşeredir. 1 metre kadar ileriye zıplar. Daha çok siyak ve kahverengi renktedir bir çok rengi ve türü vardır.

Pire ile mücadele nasıl olur.?
Pire ilaçlaması için sıvı kokulu ilaçlama yapılır. Kokusuz ilaçlar pireyi çoğu zaman öldürmez.

Hangi haşereler kan emer.?
Kene, Pire, Bit, Sivrisinek, Tahtakurusu, insanların kanını emerler. ısırdıkları yerde sert ve kaşıntılı lezyonlar oluşur.

Böcekler ne yerler.?
Böcekler sebze meyve ve bulaşık kaplarındaki yemek artıklarını ve üstü açık kaplardaki gıdalardan yerler.

Evimi, işyerimi,ne kadar süre ara ile ilaçlatmam gerekir.?
En az yılda bir kez ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Evde işyerinde 1-2 haşere görürsem ne yapmalıyım.?
Böcekler iyice çoğalmadan ilaçlama yaptırmanız daha mantıklı olur.

Böcekler için jel ilaç nasıl uygulanır.?
Jel ilaç kendi şırıngası ile veya ayrı bir şırınga ile uygulanır. İçinde krem şeklinde hazır böcek maması bulunur.

Fare istasyonu  nedir.?
Fare istasyonu ufak sandık şeklinde plastik bir kutudur. İçine gereken fare menüleri konur. Üzeri kapalı olduğu için içindekileri evcil hayvanlar yiyemez, yağmur üzerine yağmaz.


Baştaki bit için ilaçlama yapıyormusunuz.?
Baştaki bitler için eczanelerde başınıza şaçınıza sürülecek ilaçlar vardır. Önce o ilaçlardan alıp sürüp peşinden hemen de evinizi veya bit olan işyerinizi ilaçlama firmaları ile görüşüp ilaçlatmanız gerekir. Eczaneden aldığınız o ilaç sadece başınızdaki bitleri öldürür onunla ev ilaçlanmaz yerdeki bitleri öldürüp temizlemez.


Zafer Mühendislik İlaçlama Haşere